A növényi hajfestés több, mint egy hajfestés
A növényi hajfestés számomra maga a természetesség, ugyanakkor elfogadás is, hiszen az alapszín meghatározó a kívánt szín kiválasztásánál. Saját hajszíned biztosan jól áll, ezt elfogadva gyönyörűen csillogó színeket festhetünk. Szépülj te is természetesen, több ezer éve bevált módszerrel. Színek, amelyeket a természet alkotott.
Tudnivalók, mielőtt belevágsz a növényi hajfestésbe
- A henna és a többi növényi festékpor nem világosítja a hajad.
A növények nem roncsolják el a hajad természetes színpigmentjeit, csak a haj külső részén tapadnak meg. Jelenleg nem ismerünk natúr módszert, amely kiszőkíti a hajad, de természetesen a nap világosít. - A sötét hajad nem lesz élénk vagy világos vörös.
A természetes hajszíned és a növényi színező anyagok együtt hozzák létre a színt. Emiatt drasztikus színmegváltoztatás csak világos vagy ősz hajon lehetséges. A vegyi festékkel festett színed is meghatározó, tehát a jelenlegi hajszíned. Előzőleg szőkére vagy világosra festett haj festése körültekintést igényel, mivel élénkvörös lehet hennával. - A növényi hajfestés tartós! Nem kopik, nem ereszti a színét!
A növényi festés tartósan megmarad, ezért is fontos, hogy átgondolt döntés legyen. 3-4 hónap után fakulhat a szín, és a lenövés nem lesz olyan szembetűnő, mint a kémiai festés után. Ez függ a szín intenzitásától és a festés gyakoriságától is. A hajszíned nyári nap által sem válik fakóvá. Az indigó – amely a barna árnyalatokért felel – is tartós, de másfél hónap után veszíthet a szín sötét vagy hideg tónusából, viszont ha rendszeresen fested a lenövést, olyannyira tartóssá válik, hogy nem szükséges utána már többé a teljes hajat festeni. - Ha saját hajszínedtől erőteljesen eltérő színt szeretnél, azt csak két lépcsőben teheted meg.
Erőteljes színváltoztatást csak két festéssel érhetsz el. A két festést egy alkalommal készítjük el, például, ha az ősz hajadat közép- vagy sötétbarnára szeretnéd festeni. A növényi hajfestés a haj külső részéhez tapadva jön létre, réteget vonva a haj külső részére. Ha nagy különbséget szeretnél, több rétegre, tehát kétlépéses festésre lesz szükség. Ebben az esetben viszont az eltérő lenövésre is számítanod kell. A két festés a sötétebb hideg árnyalatok elkészítéséhez is szükséges lehet. A natúr hajat mindig a henna festi meg erőteljesebben, viszont a már hennázott hajon az indigó fog dominálni. Ezért is lehetséges az, hogy kétszer használva ugyanaz az árnyalatú növényi színezőpor más színt eredményez. - Kémiai festésről növényi festésre váltani körültekintést igényel. Visszatérni rá pedig nem ajánlott.
Amennyiben vegyi festésről szeretnél természetesre váltani, lehet szünetet kell tartanod, vagy tisztító pakolást kell készítened. Ez függ a saját hajszíned és a kémiailag festett szín közti különbségtől és attól, hogy milyen színt lehet neked természetes anyagokkal festeni. A növényi festésed után legalább 3-6 hónap szünetet kell tartanod, ha megint vegyi festéket szeretnél kenni a hajadra. Ám a tapasztalatom az, hogy aki kipróbálta a növényi festést, azok közül csak azok inganak meg, akik sokkal világosabb hajat szeretnének. Ha jelenleg világosabbra fested a hajad vegyi festékkel, akkor el kell gondolkodnod azon, hogy meg tudsz-e barátkozni a saját sötétebb hajszíneddel vagy annak bármilyen árnyalatával. - Az eredmény elsőre kicsit bizonytalan. Az első festésed legyen egy ismerkedés.
A legelső növényi hajfestés tulajdonképpen egy alapozás. Mivel még nincs henna a hajadon, az indigó sem tud igazán hatásos lenni. A henna nehezen eltávolítható a hajról, ezért az első növényi festés legyen egy ismerkedés, egy ápoló, enyhe színt adó pakolás. A kívánt színtől függően egy világosabb vagy kevésbé vörös színnel érdemes kezdeni. Az eredmény alapján a következő alkalommal már bátrabbak lehetünk. - A hajszín kiválasztásakor lehet, hogy kompromisszumot kell kötnöd.
A saját hajszíned határozza meg, hogy milyen színeket lehet neked festeni. Sötét hajból sötétebbet, enyhe bronzos árnyalatot, meleg barnát. Világos vagy ősz hajadat szőkére, barnára is festhetjük, vagy élénkvörösre. Tehát, színt adni lehet. - Rövid időre zöldes fényű lehet a hajad.
A henna rézvörösre festi a hajat, az indigóval barna árnyalatokat is készíthetünk. A színtelen hozzávalók a világosabb színekhez szükségesek.Hamvas színek is elérhetőek, de ilyenkor szinte szükséges, hogy lemosás után a haj pár órán keresztül zöldes fényű legyen. Ez mindig múlandó, és velejárója ezeknek az árnyalatoknak. - A végleges szín 48 óra elteltével alakul ki.
A növényi színezőt tiszta hajra visszük fel, és végül csak vízzel öblítjük le (természetes balzsamot használhatsz, ha szükséges). A növényekben lévő színanyagok a hajhoz tapadnak, és a végleges szín a következő 48 órában alakul ki. A friss színhez képest az ősz hajszálakon erőteljesebb fedés alakul ki. A vörös színek végül kevésbé markánsak, minden szín természetesebb hatású lesz, még a zöldes fény is eltűnik. - Befesti az ősz hajszálakat is.
Az ősz hajszálakat is befesti, de erőteljes színváltoztatáshoz – barna, sötétbarna – kétlépéses festésre van szükség. Az őszülő hajad sokszínű lehetőségeket nyit meg számodra.
Világos saját hajszínnel rendelkezel, amelyben már elszaporodtak az ősz szálak? Az ősz szálaknak picit világosabb színt adva, természetes melíros hatást készíthetünk neked.Sötét hajban már ehhez két lépésre lehet szükség. Növényi porokkal világosabbra nem lehet festeni, de az őszülés lehetővé teszi számodra, hogy a természet akaratát is elfogadva, világosabb hajat viselj, mint az eredeti hajszíned.Szinte teljesen ősz a hajad? Számodra a világosabb színeket ajánljuk, de lehetőséged van az egész palettából válogatni.
+1. A növényi hajfestéshez kell egy kis bátorság is.
Amikor fontosabb az egészséged, mint a hiúságod, felkészültél a növényi festésre. Engedd el a régi elvárásokat és hagyd, hogy a természet kiemelje a természetes szépséged.
Hello! 🙂
Régebben mindig dobozos fekete festékkel festettem a hajam, de aztán jött a színes haj őrület, ami engem is magával ragadott. Igenám de nagyjából egy évig kellett úgy két havonta szivatnom a hajam mire narancs-citrom sárgás színe lett, és nagyjából befogadt a Crazy Color hajszínezője. Januárban lett utoljára szőkítve a hajam, azóta csak a Crazy Color színezőt használtam. És bár hiába imádom, hogy színes a hajam, sajnos az állapota borzalmas, rosszabb mint egy cirokseprű, ezért gondoltam, hogy hennára váltanék. Inkább legyen természetesebb színe, de egészséges. Viszont fogalmam sincs melyik márka henna porát használjam. Vagy, hogy lehet -e abból gond, hogy most kopott lilás-kék a hajam, és hogy mostanában színeztem újra a maradék színezővel, viszont nyár elején már valtani szeretnék.
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mennyire lesz megbízható a hennával való hajfestés színeredménye, illetve melyik márka henna/indigo porát ajánlanátok?
Kedves Anita!
A c-vitaminos kezelés leírását itt találod.
Üdv,
Gabi
Kedves Anita!
Mivel Te vagy az első aki hozzászólást írt, megajándékozunk egy félórás konzultációval. A növényi hajfestés tanácsadásra itt tudsz jelentkezni. Előjáróban annyit, hogy a Te eseted elég kombinált, emiatt szükséges, hogy körültekintő légy, bár ha nem zavar a sokféle szín, még lehet tetszeni is fog. A cirokseprű rész sajnos igazán szép hennával sem lesz, ami tönkrement azon már csak kicsit lehet javítani. Indigót első körben nem lehet használni. Először C-vitaminos kezelést szoktunk csinálni, az leszedi ezt a kékes-lilás részt, utána mindenképp egy hennás keverék szükséges. Azt nem írtad milyen színt szeretnél.
Várom jelentkezésed a tanácsadásra, küld el az űrlapot.
Üdv,
Gabi
Sziasztok!
Én már régóta használom a hennát, de sajnos eddig még nem sikerült elérni egy rezesebb árnyalatot. Pedig már kevertem a hennát cassiával, kurkumával, curryvel, citromlével, de sajnos minden esetben pirosas árnyalata lesz a hajamnak, viszont cserébe szép fénye van 🙂
Az eredeti hajszínem sötétszőke, hogyan lehetnék intenzív rézvörös?
Előre is köszönöm a válaszotokat.
Üdv.,
Emőke
Kedves Emőke!
Ilyen a hajszíned?
A henna rézvörösre fest, nekünk nem sikerült még piros színt elérni.
Hány fokos vízzel szoktad kikeverni a pépet?
Az egészet szoktad festeni?
Üdv,
Gabi
Kedves Gabi!
Köszönöm a válaszodat.
Igen, hasonló színe van az én hajamnak is, szerintem ez inkább piros, mint rézvörös 🙂
A mellékelt honlapon a nyolcas számúra gondoltam.
Kb. 90 fokos vízzel keverem a pépet, két-három havonta festem és csak minden 3. alkalommal festem a teljes hosszát.
Üdv.,
Emőke
Kedves Emőke!
Van ilyen színünk, de az csak világos vagy ősz hajon lesz ilyen, és még akkor is kicsit talán enyhébb formában. A nyitó lapon a 8. képen lévő lánynak a saját természetes hajszíne ilyen, és a hullám is természetes. Sötétebb hajon az enyhe színek nem látszanak. Bár egy próbát azért megér. Vedd fel velem emailben a kapcsolatot, ha úgy érzed.
Üdv,
Gabi
Kedves Gabi!
Köszönöm szépen, akkor még kísérletezek kicsit 🙂
Üdv.,
Emőke
Kedves Gabi!
Természetes vörös a hajszínem, de sosem szerettem a színét, a feketéért vagyok oda. 🙂 10 éve volt utoljára festve, mivel hullott a hajam (és még mindig hullik, bár már nem annyira) abbahagytam. Már elkezdtem őszülni, nem olyan durván, max. 5%-a lehet az össz mennyiségnek, nemrég találtam rá a növényi hajfestésre. Szerinted vörös színből el lehet érni a kívánt feketét? Barna nem szeretnék lenni, olyan igazi ébenfeketére vágynék. 🙂
Köszönöm a segítséget!
Kedves Edina!
Fekete színt először henna, majd indigó festéssel lehet elérni. Amely egy szép természetes fekete szín lesz.
Üdv,
Gabi
Kedves Gabi
Mar jo ideje hennaval festem a hajam, az elso 3 alkalommal semmi szint nem kapott a hajam csak egy kis fenyesseget. A (…) hasznaltam a sotet barna hajamra.. Ezek utan termeket valtottam a (…) temek csaladra, fekete es indigo kevereket felkentem a hajamra, a viz homerseklete megfelelo volt, szepen befogta a hajam, de 3 mosas utan mar nem volt fekete a hajam.
Ket alkalommal is ugyanaz tortent. Par mosas utan kikopott a hajfestek.
Lehetseges hogy gyogyszer szedese miatt nem marad meg a hajban?
Tobben is mondtak hogy aki verhigito tablettat szed azoknak nem fogja be vagy nem lesz tartos szin a hajfestes utan.
Ez lehetseges? Koszonom a valaszodat.
F.-B Agnes
Kedves Ágnes!
Én még nem hallottam ilyesmiről. Valóban furcsa, hogy ennyire nem tartós a szín. A hajad minőségén más furcsaságot is tapasztaltál? Milyen a saját hajszíned?
Üdv,
Gabi
Kedves Gabi
A hajamon minosegen nem vettem eszre valtozast, es az eredeti hajszinem közep barna. Azota abba hagytam a hajfestest, mert par mosas utan lekopik.. Ha a hajam evekig feketere volt festve kemiailag, ezt a szint is le lehet szedni a c vitaminos pakolassal?
Mert ha esetleg sikerulne, vissza festenem az eredeti hajszinemre.
Koszonom
Kedves Ágnes!
A c-vitamint még hennázás előtt javasoljuk, egy próbát azért megér, de hatékonyabb, ha előtte készíted el. Ha sokszor végig volt festve fekete festékkel, nehezen vagy nem is távolítja el a c-vitaminos pakolás. Esetedben az is lehet a probléma, hogy a vegyi feketéhez képest a növényi festés enyhébb eredménnyel jár, de akkor is tartósnak kellene lennie. Mi Sopronban az ILNAMO Természetes Fodrászatban gyönyörű fekete színeket festünk. Mint például a nyitólap közepe táján lévő lánynak is.
Kedves Gabi!
Az a gondom hogy a hajamnak a töve ősz, a többi világos festett barna.
Egy tincset próbáltam hennával be festeni de az ősz csúnya világos vörös lett a barna kapott egy kis vörös színt.
Mit csináljak hogy ne legyen eltérés színű a hajam?
Köszönöm válaszod!
Kedves Gyöngyi!
A henna teljesen másként működik, mint a kémiai festék, ahhoz, hogy barna színt kapjunk lehet két festésre van szükség. Ilyen bonyolultabb esetben érdemes igénybe venni a tanácsadást. Mely során személyre szabottan beszéljük meg, hogy a te hajadat, hogyan érdemes festeni. Üdv, Gabi
Helló Gabi,
Van valamilyen tapasztalata ezzel a ….hennával?
Köszönöm,
Zsuzsi
Kedves Zsuzsi! Nincs tapasztalatom. Saját fejlesztésű hajfestéket használunk, mely engedélyeztetés alatt van. Hamarosan kapható lesz. Üdv, Gabi